Festivalyje „Revolution“ Vilniuje vieši „Eurovizijos“ organizatorius M. Greenas: patarė Lietuvai, kaip laimėti „Euroviziją“

Šiandien į Vinių atvyko „Eurovizijos“ dainų konkurso ir olimpinių žaidynių organizatorius, Anglijos karalienės Elžbietos II bei Džeimso Bondo šuolį parašiutu iš sraigtasparnio surengęs britas Martinas Greenas. Dalyvaudamas idėjų ir tendencijų festivalyje „Revolution“ M. Greenas pasidalino savo vertinimais apie skandalingai nuskambėjusią šių metų „Euroviziją“, Lietuvos atlikėjo dainą ir atsakė į klausimą, ką daryti, kad ir Lietuva vieną dieną laimėtų populiariausią pasaulyje dainų konkursą.

Ketvirtadienį Vilniuje tęsiasi idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ renginiai. Iškilmingu atidarymu, kurį lydėjo įspūdingi pirotechnikos efektai, Vilniaus rotušėje paskelbtas festivalio konferencijos atidarymas. Ketvirtadienį ir penktadienį festivalio konferencijoje bei diskusijose dalyvaus apie 90 ekspertų iš Lietuvos ir užsienio.

Atidarydamas konferenciją festivalio „Revolution“ iniciatorius, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas kvietė susirinkusiuosius dalintis idėjomis, kūrybiškumu ir atrasti naujausias tendencijas. Savo pranešime apie didžiausius įkvėpimo šaltinius renginiuose kalbėjęs A. Kamantauskas taip pat kvietė auditoriją visada galvoti inovatyviai ir nevengti nestandartiškų sprendimų.

„Pavyzdžiui, vietoje Gala vakarienės galite surengti pusryčius. Arba operos pasirodymą šeštą valandą ryto. Būtent netikėti sprendimai, kūrybiškumas gali padėti renginyje sukurti visų taip trokštamą wow efektą“, – teigė A. Kamantauskas, neseniai pelnęs platininį apdovanojimą pasauliniuose renginių apdovanojimuose už įspūdingiausią Gala vakarienę pasaulyje.

Festivalio „Revolution“ dalyviai šiandien turėjo išskirtinę galimybę Rotušėje gyvai išgirsti ir 2023 m. Liverpulyje skambėjusios „Eurovizijos“ prodiuserio ir gen. direktoriaus M. Greeno pranešimą. Jis atvyko į Vilnių pasidalinti patirtimi, ką reiškia organizuoti tokio masto renginius, kaip „Eurovizijos“ konkursas ar olimpinės žaidynės.

M. Greeno biografijoje taip pat yra tokie įvykiai, kaip garsusis Anglijos karalienės Elžbietos II šuolis parašiutu iš sraigtasparnio kartu su Džeimsu Bondu, kurį jis organizavo ruošiantis 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms.

Pirmą kartą Lietuvoje viešintis M. Greenas teigė, kad labai norėtų pamatyti „tikrąjį Vilnių“. Todėl juokavo, kad po savo pranešimo vakare bandys aplankyti „kokį prastesnį barą“. Didžiausius pasaulyje renginius organizuojantis M. Greenas labai daug keliauja: per pastarąją savaitę spėjo nuskristi į Dubajų, Los Andželą, grįžti į Londoną ir atvykti į Vilnių, o sekmadienį jau krausis lagaminus kelionei į Ispaniją. „Bet šįkart tai jau bus mano atostogos. Iš tiesų beprotiška, bet ir labai smagi savaitė”, – M. Greenas.

M. Greenas prisipažįsta, kad po to, kai organizavo praėjusių metų „Euroviziją“ Liverpulyje, jam jau sudėtinga šį dainų konkursą žiūrėti kaip paprastam žiūrovui ir tiesiog pasimėgauti šou. Nes dėmesys neišvengiamai krypsta į įvairias organizacines detales.

Paklaustas, ką mano apie šių metų „Euroviziją“, kuri vyko Švedijoje ir sulaukė nemažai neigiamų vertinimų (kai kurie gerbėjai net vadino šių metų konkursą blogiausiu istorijoje), M. Greenas teigė, kad čia būtina atskirti du dalykus.

„Manau, kad taip kalbėti yra nepagarbu. Šou buvo puikus, techninis išpildymas buvo fantastiškas. Švedų komanda padarė nuostabų darbą. Nepamirškime, kad surengti gyvą šou, kurį stebi 160 mln. žmonių, techniškai yra labai sudėtinga. Kita vertus, akivaizdu, kad šiemet geopolitinis kontekstas labai liūdnai paveikė šou. Tačiau nepaisant to, tai buvo labai solidus ir kūrybingas šou, ir aš galiu tik pasveikinti švedus su puikiai atliktu darbu“, – kalbėjo „Eurovizijos“ Liverpulyje organizatorius.

Paklausus, kaip jis vertina Lietuvos atstovo Silvester Belt pasirodymą šių metų dainų konkurse, M. Greenas buvo lakoniškas: „Manau, jis buvo puikus. O ką manote jūs?” – šypsojosi M. Greenas.

Vilniuje viešintis „Eurovizijos” organizatorius taip pat sulaukė klausimo, ką Lietuva turėtų daryti, kad laimėtų šį dainų konkursą.

„Jei tai žinočiau, Jungtinė Karalystė laimėtų kiekvienais metais, – juokėsi M. Greenas. – Svarbiausias dalykas yra balsas. Tai yra esmė. Šviesos, sceninis įvaizdis gali išblaškyti žmones, bet balsas tikrai atkreipia dėmesį. Manau, kad „Eurovizijos” publika labai reaguoja į fantastiškus balsus. O pati daina, žinoma, yra subjektyvus dalykas.”

Be pranešimų ir diskusijų, festivalio „Revolution“ dalyvių ketvirtadienį taip pat laukė cirko „Taigi cirkas“ pasirodymas, Rotušės aikštėje įsikūrusi ekspozicijų erdvė ir stalo dekoro konkursas. Šių metų stalo dekoro konkurso dalyvių dekoruoti stalai stebino komisiją įvairove ir kūrybiškumu. Konkurso nugalėtoja tapo floristė-dekoratorė ir prekės ženklo „Zylė Decor“ įkūrėja Erika Pečiulė iš Ukmergės.

Festivalio „Revoliution“ renginiai tęsis ir penktadienį.