Vilniuje įvyks antrasis festivalis „Revolution“: atvyksta „Eurovizijos“ prodiuseris, dalyvių laukia dar neregėtas renginys vandenyje ir „paskutinė vakarienė“

„Eurovizijos“ dainų konkurso ir olimpinių žaidynių organizatorius, šviesaus atminimo Anglijos karalienės Elžbietos II bei Džeimso Bondo šuolį parašiutu iš sraigtasparnio surengęs britas Martinas Greenas atvyksta į Vilnių. M. Greenas skaitys pranešimą antrajame didžiausiame Baltijos šalyse idėjų ir tendencijų festivalyje „Revolution“, kuris vyks gegužės 22-24 dienomis Vilniaus rotušėje, jos aikštėje ir kitose Senamiesčio erdvėse.

Tarp kitų festivalio „Revolution“ akcentų – dar nematytas performansas vandenyje, unikalią maisto patirtį žadanti „Paskutinė vakarienė“, įspūdingiausio torto ir stalo dekoro konkursai, naujausių tendencijų apžvalga bei diskusijos su įvairių sričių profesionalais. Šių metų festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

Vilniaus rotušėje kalbės „Eurovizijos“ prodiuseris, vyks įtraukiančios diskusijos

Idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ iniciatorius, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas sako, kad šis renginys yra skirtas visiems smalsiems žmonėms.

„Festivalis gimė kaip didžiausias renginių industrijai ir visiems su renginiais susijusiems žmonėms skirtas įvykis, kokio dar nebuvo ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Vis dėlto surengę pirmąjį „Revolution“ renginį pernai mes pamatėme, kad iš tiesų aprėpiame gerokai plačiau. Kad tai yra renginys, kuris aktualus ne tik renginių industrijai, bet iš esmės visiems žmonėms, kurie domisi naujausiomis tendencijomis, ieško įkvepiančių idėjų savo profesinei ar kasdienei veiklai, nori plėsti akiratį ir kontaktų ratą. Taip „Revolution“ konferencija evoliucionavo ir tapo idėjų ir tendencijų festivaliu, kuris šiemet pirmą kartą vyks Vilniaus širdyje – Rotušėje ir kitose Senamiesčio erdvėse“, – teigia A. Kamantauskas.

Vienas esminių šių metų festivalio centrų – Vilniaus rotušėje įvyksianti „Revolution“ konferencija. Jos metu pranešimą skaitys 2023 m. Liverpulyje skambėjusios „Eurovizijos“ prodiuseris ir generalinis direktorius Martinas Greenas. Jis atvyksta pasidalinti patirtimi, ką reiškia organizuoti tokio masto renginius, kaip „Eurovizijos“ konkursas ar olimpinės žaidynės.

M. Greeno biografijoje yra tokie įvykiai, kaip garsusis Anglijos karalienės Elžbietos II šuolis parašiutu iš sraigtasparnio kartu su Džeimsu Bondu, kurį jis organizavo ruošiantis 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms.

Tarp konferencijos pranešėjų bei diskusijų dalyvių taip pat yra daug kitų savo srities profesionalų: aktorius Giedrius Savickas, dizaineris Juozas Statkevičius, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, švietimo ekspertas Miša Jakobas, virtuvės šefas Gian Luca de Marco, renginių tvarumo ekspertė Margarita Aļabjeva-Vaišļa, tendencijų ekspertas Stefanas Nilssonas ir daug kitų.

Konferencija ir diskusijos įvairiomis aktualiomis temomis vyks Rotušėje, o jos aikštėje visas tris festivalio dienas veiks visiems lankytojams atvira ekspozicijų erdvė su interaktyviais paviljonais. Prodiuseriai, apšvietimo specialistai, techninius sprendimus renginiams siūlantys kūrėjai, maitinimo paslaugų tiekėjai, parodų ir konferencijų stendų gamintojai ir kiti čia pristatys savo paslaugas, produktus ir naujoves.

Šių metų festivalio akcentas – žemėlapis

Vienas didžiausių šių metų „Revolution“ festivalio akcentų – įvairių veiklų ir kultūrinių patirčių kupinas žemėlapis. Nuo Senamiesčio iki Naujamiesčio besitęsiantis „Revolution“ žemėlapis tris dienas vedžios festivalio svečius po netikėčiausias Vilniaus miesto erdves. Kiekvienoje jų vyks specialūs pasirodymai, performansai, susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės. Pavyzdžiui, „Bokšto SPA“ baseine bus pristatyta menininko Rolando Žigonio tapybos darbų paroda-performansas. Renginio metu pirmą kartą tapytojo R. Žigonio kūriniai bus eksponuojami greta vandens, kartu vyks sinchroninio plaukimo sportininkių pasirodymas ir grupinė meditacija.

„Menininkai yra jautrios asmenybės, kurias stipriai paliečia gyvenimo aktualijos. Naujai atsiradę jausmai išreiškiami per natas, žodžius arba išliejami drobėje. Jų kūriniuose pamatome realybės atspindį – tai, kas yra aktualu. Kitaip tariant, tendencijas. Festivalio dalyvių laukia ne vienas meninis pasirodymas, kuris sukels naujų minčių, padės atrasti šviežius požiūrio kampus ir „pagauti“ tendencijas“, – sako festivalio organizatorius A. Kamantauskas.

Gegužės 22-23 dienomis sostinės svečiai bus pakviesti į „Paskutinę vakarienę“ – restorane „Valdovai“ įvyksiantį ir specialiai festivaliui „Revolution“ sukurtą performatyvų maisto renginį, kuris provokuos apmąstyti globalių klimato pokyčių, taršos, nykstančių resursų ir stichinių nelaimių vaidmenį žmonių gyvenimuose.

„Tai tikrai ne paskutinė ir ne visai vakarienė – tai performatyvus kulinarinis vakaras, kurio metu istoriniuose požemiuose, apsaugoti nuo griūvančio pasaulio negandų, susirinksime pasaulio pabaigos ritualams ir jų skoniams“, – taip „Paskutinės vakarienės“ vakarą pristato jo organizatoriai Giedrė Selenytė, Monika Radžiūnaitė, Tauras Stalnionis („Café Müller“) bei maitinimo paslaugų įmonės „Taurakalnis“ įkūrėja Monika Čereškaitė.

Idėja sukurti specialiai festivaliui dedikuotą žemėlapį gimė kartu su nauja „Revolution“ festivalio koncepcija – tarptautinis renginių rinkos profesionalų ir entuziastų suvažiavimas virto kasmetine tradicija, idėjų ir tendencijų festivaliu, pritraukiančiu ne tik Lietuvos ir užsienio garsenybes, aktorius, režisierius, renginių organizatorius ir vedėjus, rinkodaros specialistus, bet ir smalsią visuomenę.

„Šiandien yra triskart sunkiau sudominti ir įtraukti auditoriją nei kada nors anksčiau. Žmonės nori ne tik klausytis pranešimų, bet ir patys įsitraukti į diskusijas, dalintis savo įžvalgomis ir visomis juslėmis patirti siūlomą renginį. Festivalis „Revolution“ sukuria erdvę, kurioje susitinka smalsūs žmonės ir savo srities profesionalai, galintys laisvai tarpusavyje keistis idėjomis, patirtimi bei įkvėpimu. Ir tai šiuo metu yra vienintelis toks renginys Baltijos šalyse“, – sako festivalio organizatorius, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas A. Kamantauskas.

Atrasti tikslias „Revolution“ žemėlapio vietas bus paprasta – kiekviena jo vieta bus pažymėta festivalio simboliais. Tiesa, dalis renginių ir patirtis siūlančių vietų galės priimti ribotą lankytojų skaičių, todėl jose apsilankyti galės tik iš anksto užsiregistravę festivalio dalyviai. Daugiau informacijos rasite festivalio tinklalapyje https://www.wearerevolution.lt/

Tortų, stalo dekoro konkursai ir geriausių renginių apdovanojimai

Gegužės 24-osios vakarą festivalį vainikuos iškilminga „Revolution Awards 2024“ ceremonija. Jos metu bus paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų renginiai, įspūdingiausio torto ir stalo dekoro konkursų, kurie taip pat vyks festivalio metu, nugalėtojai.

Tortų konkurso dalyviai savo konditerinius šedevrus gegužės 24 d. pristatys viešbutyje „Pacai“, kuriame jų darbus vertins vestuvių planuotoja Laura Vagonė, televizijos laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, šefė konditerė, kepinių ir desertų instruktorė Jekaterina Zvonkuvienė, virtuvės šefas ir konditeris Evaldas Juška, konditerė Dovilė Valentienė bei festivalio „Revolution“ svečiai. Komisijos išrinktas nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas jau tos pačios dienos vakarą „Revolution Awards“ ceremonijoje.

Vieną dieną prieš ceremoniją Vilniaus rotušėje taip pat bus eksponuojami stalo dekoro konkursiniai darbai, kuriuos vertins ir nugalėtoją išrinks menininkas Tadas Černiauskas, dekoratorius Mantas Petruškevičius, daugiadisciplininis kūrėjas ir praeitų metų stalo dekoro konkurso nugalėtojas Lukas Svirplys, tendencijų ekspertas S. Nilssonas ir vestuvių planuotoja Laura Vagonė. Beje, tarp dekoro konkurso dalyvių išvysime ir meno pasaulyje žinomų vardų – pavyzdžiui, konkursui ruošiasi ir interjero dizainerė, menininkė Indra Marcinkevičienė.

„Revolution Awards“ yra vienintelis Lietuvoje vykstantis konkursas, kurio metu pristatomi ir apdovanojami geriausi Lietuvos ir užsienio renginių projektai. Konkursas taip pat suteikia galimybę būti pastebėtiems tarptautiniame kontekste, nes dalyvių projektus vertina iš pasaulinių renginių industrijos lyderių, Lietuvos ir kitų šalių žiniasklaidos atstovų sudaryta ekspertų komisija.

„Dalyvavimas geriausių renginių apdovanojimuose – tai puiki galimybė pamatyti, kaip auga ir keičiasi tarptautinė renginių industrija, susipažinti su jos lyderiais ir užmegzti naujas partnerystes, kurios atveria duris į naujas rinkas bei atneša progresyvius verslo augimo pokyčius“, – pažymi A. Kamantauskas.