Keturgubas renginių agentūros „ReKūrai“ ir festivalio „Revolution“ organizatoriaus Aurimo Kamantausko triumfas pasauliniuose apdovanojimuose

Lietuvos renginių organizatoriai „ReKūrai“ įspūdingai triumfavo tarptautinio renginių ir patirties rinkodaros konkurso Eventex Awards 2024” finale. Renginių „Oskarais“ vadinamuose apdovanojimuose lietuviai pelnė net keturis apdovanojimus. Tarp jų – ir už įspūdingiausią pasaulyje Gala vakarienę.

„Eventex Awards 2024“ apdovanojimų finale į apdovanojimus pretendavo 1207 konkursiniai darbai iš 62 šalių bei šešių žemynų. Konkursui pristatytus renginių projektus vertino tarptautinė ekspertų komisija, kurią sudarė 89 nariai. Nuo 2009 metų teikiami „Eventex“ apdovanojimai laikomi įtakingiausiais pasaulio apdovanojimais renginių ir patirties rinkodaros srityje.

Pasaulinio konkurso finale net keturiskart paminėtas ir Lietuvos vardas – renginių paslaugų grupė „ReKūrai“ konkurse pelnė vieną aukso, du sidabro ir aukščiausią platininį apdovanojimą už geriausią Gala vakarienės renginį pasaulyje.

Kaip sako Aurimas Kamantauskas, renginių agentūros „ReKūrai“ įkūrėjas ir vadovas, platininis įvertinimas už geriausią Gala vakarienę yra įspūdingas jo komandos talento, kūrybiškumo ir inovatyvumo pripažinimas, kuriam apibūdinti jis sunkiai renka žodžius. Apdovanojimą pelniusi iškilminga vakarienė buvo surengta įmonės „MG grupė“ renginio „Laiko mašina“ metu.

„Gala vakarienės rengiamos kiekvieną dieną visame pasaulyje, o mes padarėme įspūdingiausią. Ne kur kitur, o čia, Lietuvoje. Ir kai manęs dabar klausia, kaip mums pavyko, sakau, kad šis apdovanojimas – tai dar vienas padrąsinimas tiek kolegoms, tiek klientams imtis drąsių, kūrybingų ir netikėtų idėjų įgyvendinimo.

Organizuodami šį renginį siekėme utopiją paversti realybe. Neslėpsiu, kad aplinkui daug kartų girdėjome: „Tai neįmanoma, nepavyks, niekas dar nėra to daręs”. Tačiau kliento pasitikėjimas ir pardąsinimas „padarykite tai, ko Lietuvoje dar nebuvo” mums suteikė motyvaciją, kūrybinę laisvę bei ambiciją įrodyti, kad mes tai galime. Girdėjome daug atkalbinėjimų, bet kiekvienas jų mane motyvavo įrodyti, kad utopiją paversti realybe yra įmanoma, ir mums tai pavyko”, – sako profesionalus režisierius A. Kamantauskas.

Dar du apdovanojimus konkurse renginių paslaugų grupei „ReKūrai“ pelnė įmonei „Baltic Amadeus“ organizuotas renginys „Noradienis“ (ang. „Wishday“): jis apdovanotas auksu geriausio bendruomenės įsitraukimo renginio kategorijoje bei sidabru už geriausią renginį darbuotojams.

Taip pat „ReKūrai“ pelnė sidabro medalį geriausios gyvosios komunikacijos agentūros kategorijoje, į kurią lietuvių agentūra buvo nominuota tarptautinės konkurso komisijos sprendimu.

Pasak A. Kamantausko, „Noradienis“ buvo pirmasis renginys, atvedęs juos į tarptautinę areną – greta stipriausių agentūrų pasaulyje ir kosminių biudžetų renginių. „Noradienis“ jau yra pelnęs kelis apdovanojimus kituose tarptautiniuose konkursuose ir šią pergalių seriją pratęsė ir šįkart.

„Viena yra džiaugtis laimėjus pirmuosius apdovanojimus, ir visai kitas džiaugsmas – pakartoti sėkmę. Tai tarsi disko metikui apginti pasaulio čempiono titulą. Iškovoti smagu, apginti – dvigubai sunkiau”, – pripažįsta renginių organizatorius A. Kamantauskas.

Pasak vadovo, laimėti tarptautiniai apdovanojimai ir įgytas pripažinimas agentūrai atvėrė daug naujų durų – jie kviečiami bendradarbiauti rengiant tarptautinius projektus, pristatyti savo unikalias kūrybos technikas tarptautinėse konferencijose. Be to, pernai „ReKūrai” tapo pirmąja ir vienintele Lietuvos agentūra, sulaukusia kvietimo prisijungti prie Europos renginių industrijos lyderių bendruomenės „27Names”.

„Mūsų vizitine kortele, išskiriančia mus iš kitų, tapo wow efekto kūrimo koncepcijos vystymas renginių projektuose. Dėl savo braižo, konceptualumo, estetikos ir renginių dramaturgijos vystymo tarptautiniuose renginiuose jau esame vadinami „Baltijos tigru”, – priduria „ReKūrai“ vadovas A. Kamantauskas.

Renginių paslaugų grupės ,,ReKūrai“ pardavimo pajamos 2023 metais augo 20 proc. – iki 1,98 mln. eurų. Didelę dalį pernai uždirbto pelno įmonė investavo į gegužės 22-24 d. Vilniuje vyksiančio didžiausio Baltijos šalyse idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ organizavimą.